понедельник, 27 ноября 2017 г.

Ангулит – какво е това, откъде идва и как се лекува?

Ангулит или заеды кътчета в устата – доста често срещано явление. Те се срещат и при децата, и при възрастните. Както винаги се появяват внезапно и в най - "неподходящ момент". Дават много неудобства, а след това някъде си отиват.


Какво е това, защо се появява и как се лекува заеды, със сигурност се интересуват много хора. Опитайте се да разберете.


Съдържание: Какво е ангулит? Лечение ангулитаПо-добре да се предотврати, отколкото да се лекуваКоментари и препоръки

Какво е ангулит?


Zayed – това е болест поразително лигавиците кътчета в устата. Се появяват те могат по различни причини. Се появят на всяка възраст, не са предпочитания относно пола на човека.


Най-често заболяването се активира в началото на пролетта, когато имунната система малко се пада и в организма има недостиг на витамини. Най-вероятната причина за появата наричат често близане на устните.


В слюнката на човек е голям брой бактерии и не всички те са полезни, ето някои и стават виновници за появата на пукнатини. Преди да се започне лечение, за предпочитане е да се справите с причинител на болестта.


Причината за появата зайед в части на устата може да стане:


    Зловредни бактерии;- Бери;Някои лекарства;Постоянното дишане през отворена устата и покусывание и близане на устните;Голямо количество сладки;Алкохол (честата му употреба).

Често виновници зайед нарича с различни бактерии. Това може да бъде candida (причинител на млечница) или микроорганизми вид стрептококи. Срещат инфекция от смесен тип. Бактериите могат да бъдат включени чрез целувка, домакински уреди (мръсни чаши, вилици, лъжици и т. н.) или мръсни ръце.


От витамини, специално внимание трябва да се обърне медикаменти от групата В, Както и витамин е, както и аскорбинова киселина. Всички те помагат да се поддържа защитните функции на организма. А ако имунитет високи, тогава няма заразата не ви подслушване!


Някои антибиотици, или по-скоро, дълъг приемането им, могат да унищожи микрофлору на организма, убива не само вредните, но и полезните микроорганизми. Благодарение на това възниква дисбактериоза, който е предшественик на началото на развитието на млечница и появата на зайед.


Освен антибиотици в известна степен потискат имунната система на организма, и той не се справя с борбата срещу злонамерени вируси и бактерии.


Стане виновник за появата на ангулита може да е алергия и от външни дразнители, както и на неправилна структура на челюстта и вредни навици. Така че преди да се направи лечение, трябва да се консултирате със специалист и да разбера причините за появата на неприятни пукнатини в ъгли на устните.


Лечение ангулита


Лечението ще зависи до голяма степен от причините, доведе до появата на зайед. Ако не се премахне, тогава пукнатини ще се появяват редовно, и болестта ще премине в хронична форма. И това е редовно болка при хранене, разговори и просто при отваряне на устата. Още повече, че в работеща форма на раната може да нарасне, воспаляя земята кожата и лигавицата.


От медикаментозных лекарства най-често се прилагат противогъбични хапчета и мехлеми: "Леворин", "Нистотин", "Fluconazole" и "Ламизил". Бактерии инфекция се лекува с антибиотици.


По няколко пъти на ден ъглите на устните се обработват с дезинфекционен разтвор, може да фурацилином, сода за хляб или спиртосодержащими тинктури. Дозировката на лекарства трябва да се предписват от лекар въз основа на особеностите на организма.


Задължителен прием на витамини от група В, никотиновата и аскорбинова киселина и ретинол. Може да се пият билкови настойки и отвари от шипка, лайка, жен-шен, дрян и мащерка. Освен традиционната медицина, можете да използвате народни рецепти лечител.


Лечение зайед в кътчета на устата ще бъдат по-ефективни, ако раната се обработва ежедневно, а в храната да се откажат от остри, сладки и горчиви храни.


Също така трябва да опитате традиционни методи да се отървем от ангулита:


    Лосион от билки. По-лесно и по-бързо – добре - сварете чай зелен чай, както използвано пакетче се прикрепя към раната. От билки се препоръчва настойка от невен (невен), лайка, градински чай и жълтениче. Просто вари с малко количество марихуана и овлажняване в получената течност памучен тампон, който се поставя към заеде;Прополис. Този продукт на пчеларството е добре известен със своите антибактерицидными и противовъзпалителни свойства. От него се правят мехлеми: 10 г прополис и 100 г масло се разтопи на водна баня, като се разбърква, изсипва в буркан от тъмно стъкло и се поставя на студено. Намажете трябва 3 пъти на ден;Алое. Това растение наистина може да се нарече домашен лекар. Тя е подходяща за лечение на почти всички болести и рани. Нарязва отдолу парче хартия и от нея выдавливают сок. Те трябва да се смазват рани по няколко пъти на ден;Извара. Трябва да хлъзгане с няколко капки сок от моркови. Получената смес се нанася на устните. Тя и подхранва ги и заеды лекува;Маслото. Когато раната са станали подживать, можете да се възползвате от различни масла. Те не ще дадат на младостта на кожата изсъхне, и ще я направят по-еластична. Противовъзпалителни свойства на масла ще допринесе за по-бързото зарастване. Малко навлажнена с тампон, напоен в течността и се прилага за пораженным места. За това ще отговарят на масло от шипка, морски зърнастец, масло от чаено дърво, маслиново.

Редовни процедури ще ви помогнат бързо да се справят с този неприятен проблем.


По-добре да се предотврати, отколкото да се лекува


Заеды се отнасят към по-безопасни, но са доста неприятни и болезнени инфекции. Появата им е по-добре да се избягва. За това си има своите традиционни рецепти.


Ако усеща, че устните силно са пресъхнали и скоро ще се появи заеды в краища на устните може да нанесете ги на нощ натурален пчелен мед. Направи тази процедура няколко пъти, и пукнатини предотвратишь, и кожата на устните избавишь от изсушаване.


Преди да излезе от дома си през студения сезон, смазване на устните хигиенично червило или вазелин. Навън и на обществени места използвайте прибори за хранене, само след като протрете ги със салфетка.


Внимавайте за себе си и здравето си, не правете самолечение и при най-малкото добрия зайед на устните се обърнете към лекар!

Комментариев нет:

Отправить комментарий