понедельник, 27 ноября 2017 г.

Симптоми и лечение на дисбактериоза на влагалището

Дисбактериоза на влагалището – нарушена флората, когато започват да преобладават условно-патогенна флора. Промяната се случва в количествено и качествено съотношение, така че може да възникне възпаление на органите на половата система, трансфери инфекции.


Определено време дисбаланс могат да бъдат асимптоматични.


Съдържание: Причини дисбактериоза на влагалищетоСлед антибиотици появил дисбактериоза на влагалищетоСимптоми и лечение на признаци на дисбактериоза на влагалищетоДисбактериоза на влагалището при бременностДиагностика на заболявания на дисбактериозаКак трябва да се лекува дисбактериоза на влагалището? Как се лекува дисбактериоза медикаментозными лекарства? Свещи, които ще помогнат на дисбактериоза на влагалищетоКоментари и препоръки

Причини дисбактериоза на влагалището


Преохлаждането, чести настинки и инфекции;Хормонален дисбаланс няма да бъде задействана полово узряване, бременност, климаксом, аборт, разстройство цикъл, липса на сексуален живот;Честите промени на климата;Психически натоварвания и стрес;Нарушение на правилата за хигиена;Възпалителни заболявания на матката и придатъци, особено хронични;Дълъг/грешен прием на антибиотици;Нарушена микрофлора на червата, разстройство на стола;Половите болести (хламидия, трихомонада, уреаплазма).

Благоприятни условия за размножаването на условно-патогенни микроорганизми се появяват, когато:


    нарушение на обмяната на веществата (затлъстяване, диабет, диспротеинемия);авитаминози, тиреотоксикозе, заболявания на кръвта;продължително/неправилно лечение цитостатиками, с кортикостероиди, противозачатъчни, ще, антибиотици.

След антибиотици появил дисбактериоза на влагалището


Антибиотици широко се използват за борба с инфекциите. Те за кратко време спират размножаването и убиват патогенните микроби, но в същото време убиват и полезните. Именно така се развива дисбактериоза.


За това не се случи, трябва стриктно да следват схема на терапия, не пропускайте инжекции/прием на хапчета, да не се откаже и да не се разшири курс себе си. Едновременно вземат средства за възстановяване на баланса, които съдържат комплекси на полезните бактерии. Препоръчва се при антибиотикотерапии се придържате към диета: въведете менюто по-ферментирал млечен, зеленчуци, плодове, да се откажат от алкохол и сладкиши.


Симптоми и лечение на признаци на дисбактериоза на влагалището


Вече бе споменато, че се развива безсимптомно заболяване. Първите признаци се появяват след известно време: промяна на характера на вагинални секрети; сърбеж в зоната на влагалището; дискомфорт по време на секс; парене и сухота.


Вагиналните секрети стават мутного пастельного жълтеникав или зеленикав оттенък с неприятен гнил мирис на консумираната. Нормално цвят на вагинални секрети белезникав, те няма да имат неприятна миризма.


Дисбактериоза може да придружава заболявания като цистит (възпаление на пикочния мехур), аднексити (възпаление на придатъци), кольпит (възпаление на лигавицата на влагалището), други възпалителни инфекциозни патологиями.


Дисбактериоза на влагалището при бременност


По време на света дете често са заточени заболявания, свързани с хормоналния фон. Към това може да се дължи и дисбактериоза. При бременни жени хормоналният фон се променя почти ежедневно, с намален имунитет, се променя диетата и сексуален живот. Ето защо развитието на дисбактериоза в този период е много често срещано явление.


Защото при бременност не се препоръчва да се вземат никакви лекарства, а след това напълно да излекува болестта, е малко вероятно да. Специалистите не препоръчват да вземат иммуностимуляторы и антибиотици. Терапията е симптоматична, включва корекция на храненето, спазването на лична хигиена, може да назначи за локално лечение (промивки, мехлем).


Диагностика на заболявания на дисбактериоза


Стандартна диагностика включва гинекологичен преглед, цитонамазка на микрофлору, PCR-анализ, сеитба отделяемого от влагалището. За Анализ се вземат на три места: от стената на влагалището, в вагиналните канал, в отверстии мочевыделительного канал. Преди да бъдат раздадени анализ не може да прави секс в продължение на 2 дни, се прилага вагинално свещи, интимни кремове, спринцеваться, да вземе вана, да се къпете в басейн/и др.


Намажете на микрофлору се препоръчва да се мине по няколко пъти в една и съща лаборатория. Анализ правят преди и след терапия.


Метод PCR позволява идентифициране на причинителя на болестта. При използването на вагинално течение. Този метод се определят наличието на уреаплазмы, хламидия, микоплазма, гарднереллы, херпес, trichomonas, гъбички и др


Засаждане ви позволява да разкрие чревната пръчка, кокков, най-простите, клебсиеллу, энтеробактерии, коринебактерии, синегнойную пръчка, както и определяне на тяхната чувствителност към антибиотици.


Как трябва да се лекува дисбактериоза на влагалището?


Усилията на първо място трябва да бъдат насочени към спиране на размножаването на открити микроби. Също така се предписват лекарства, които стимулират растежа на полезните бактерии. Задължително трябва да се възстанови пълноценен имунната защита на организма.


Ако анализи показват инфекциозен патоген, лечението трябва да бъде насочено към унищожаване на патогенни микроорганизми. Лечението ще включва антибиотици, към които е чувствителен выявленный организма. При липса на полови инфекции вашият лекар може да предпише douching или местна терапия антисептични и антимикробни средства.


Подобни методи могат да бъдат успешно потискат размножаването на патогенни бактерии, за да се възстанови баланса на микрофлора на влагалището. За да потискат активността на причинителите на болестта почти винаги се използват антибиотици (Trihopol, Доксациклин, Сумамед, Амоксиклав), местни антисептици (Мирамистин, Хлорхексидин), антимикробни свещи (Тержинан, Гинопеварил).


Как се лекува дисбактериоза медикаментозными лекарства?


Trihopol (метронидазол), за борба с инфекцията. Предотвратява развитието на усложнения, но може да предизвика диспептические разстройство. Вземете ½ г, 2 пъти на ден в продължение на седмици;Метронидазол гел (Флагил, Метрогил) има по-малко странични ефекти, отколкото от предишния, по-добре се понася. Въвежда се с помощта на специални устройства в кухината на влагалището всеки ден преди да отиде в леглото;Миро Клиндамицин (Далацин) се вкарва във влагалището, 5 дни подред;Клиндамицин (Климицин, Далацин) се предписва при алергия към метронидазол. Пийте по 0,3 г, 2 пъти на ден 1 седмица;Лактобактерин – пробиотик. Нормализира флора, повишава имунитета, потиска размножаването на условно-патогенни бактерии. Разрежда с преварена хладка вода и се въвежда в кухината на влагалището (от 2 ½ до 5 дозировок за 10-12 дни);Бифидумбактерин – помага за възстановяване на баланса на флората, предотвратява разпространението на протея, шигелл, ешерихия коли, стафилококи, гъбички. Се приема през устата, 30 минути преди хранене. Курс – 5 дози 3 пъти на ден.

Свещи, които ще помогнат на дисбактериоза на влагалището


Свещички Флагил се предписват едновременно с перорален прием на метронидазол. Им се вкарва във вагината преди да отидеш на сън в продължение на 7-10 дни. Не могат да се третират така дълго време, прекарват повече от 3 курсове за година;Нео-пенотран – антимикробни свещи от трихомонадного и бактериален вагинит, гъбична инфекция, смесена флора. Сложете ги преди да отиде в леглото в продължение на 14 дни. Понякога лекарите предписват прилагането на два пъти в денонощието. Не може да се използва в началото на бременността;Тержинан – вагинални хапчета. Инжектира на влагалището. Дневна доза – 1 таблетка. Продължителност на курса – 10-20 дни. Терапия може да се проведе дори и при менструация;Гинолакт. Съдържа полезни млечни бактерии, които активират имунната система. Инжектира по 1 капсула във влагалището. Курс – 3-6 дни. Терапията може да се повтаря една седмица по-късно;Ацилакт – пробиотик с лактобактериями. Поставят свещи до 2 пъти на ден 5-10 дни подред.

Лечението трябва да бъдат допълнени от витаминотерапией. Тя е необходима за предотвратяване на рецидив на заболяването. Също така трябва да се придържат към определена диета. Както вече бе споменато, в менюто си струва да се въведат повече пресни плодове, зеленина, ферментирал млечен. Едновременно с това ограничават употребата на сладки, пушени, пикантни и спиртни напитки.


При чести рецидивах се препоръчва да се откаже от продукти, като захар, царевичен хляб, бонбони, шоколад, торти, дрожди, сладкиши, алкохол, кафе, черен пипер, чили.


По време на преминаване на курса на лечение е необходимо напълно да се изключи секс или пък да се използват презервативи, защото често след секс симптомите на болестта се засилва.

Комментариев нет:

Отправить комментарий